3RT2026-4AN60
3RT2026-4AN60
3RT2026-4AN60
Нет отзывов
Код товара: 3RT2026-4AN60
В наличии много 1000 шт
power contactor, AC-3e/AC-3, 25 A, 11 kW / 400 V, 3-pole, 200 V AC, 50 Hz / 200-220 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, ring cable lug connection, size: S0
Product
Article Number (Market Facing Number)3RT2026-4AN60
Product Descriptionpower contactor, AC-3e/AC-3, 25 A, 11 kW / 400 V, 3-pole, 200 V AC, 50 Hz / 200-220 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, ring cable lug connection, size: S0
Product familySIRIUS 3RT contactors, 3-pole, up to 250 kW
Product Lifecycle (PLM)PM400:Phase Out Started
PLM Effective DateProduct phase-out since: 01.10.2024
NotesThe product was replaced with the following successor product:
3RT2026-1AN60Compare Products
Successor information
Successor3RT2026-1AN60
Successor Descriptionpower contactor, AC-3e/AC-3, 25 A, 11 kW / 400 V, 3-pole, 200 V AC, 50 Hz / 200-220 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S0