3RA6400-1AB42
3RA6400-1AB42
3RA6400-1AB42
Нет отзывов
Код товара: 3RA6400-1AB42
В наличии много 1000 шт
SIRIUS compact starter direct-on-line starter for IO-Link 690 V 24 V DC 0.1...0.4 A IP20 connection main circuit: screw terminal connection control circuit: screw terminal "phase-out type" alternative 3RK1308 or 3RA8
Product
Article Number (Market Facing Number)3RA6400-1AB42
Product DescriptionSIRIUS compact starter direct-on-line starter for IO-Link 690 V 24 V DC 0.1...0.4 A IP20 connection main circuit: screw terminal connection control circuit: screw terminal "phase-out type" alternative 3RK1308 or 3RA8
Product family3RA64 direct-on-line starters
Product Lifecycle (PLM)PM400:Phase Out Started
PLM Effective DateProduct phase-out since: 01.10.2024
NotesThe product was replaced with the following successor product:
3RK1308-0AA00-0CP0Compare Products
Successor information
Successor3RK1308-0AA00-0CP0
Successor DescriptionDirect-on-line starter High Feature; Electronic switching; Electronic overload protection up to 0.09 kW / 400 V; Adjustment range 0.1 .. 0.4 A; PROFIenergy; Option: 3DI/LC module
Price data
Region Specific PriceGroup / Headquarter Price Group42F / 42F
List Price Show prices
Customer Price Show prices
Surcharge for Raw MaterialsNone
Metal FactorLCO-----
Delivery information
Export Control RegulationsAL : N / ECCN : 9N9999
Estimated dispatch time (Working Days)5 Day/Days
Net Weight (kg)1,471 Kg
Packaging Dimension181,50 x 228,50 x 59,50
Package size unit of measureMM
Quantity Unit1 Piece
Packaging Quantity1
Additional Product Information
EAN4011209714748
UPCNot available
Commodity Code85364900
LKZ_FDB/ CatalogIDCC-IC10
Product Group5341
Group CodeR711
Country of originGermany
Compliance with the substance restrictions according to RoHS directiveSince: 01.05.2012
WEEE (2012/19/EU) Take-Back ObligationYes
REACH Art. 33 Duty to inform according to the current list of candidates
Lead CAS-No. 7439-92-1 > 0, 1 % (w / w)
Lead
Lead monoxide (lead ... CAS-No. 1317-36-8 > 0, 1 % (w / w)
Lead monoxide (lead oxide)
Lead titanium zircon... CAS-No. 12626-81-2 > 0, 1 % (w / w)