Cisco Cisco RD-T-10G-LR-KIT
Cisco Cisco RD-T-10G-LR-KIT
Cisco Cisco RD-T-10G-LR-KIT
Нет отзывов
Код товара: Cisco RD-T-10G-LR-KIT
В наличии много 1000 шт
Product Introduction
Cisco RD-T-10G-LR-KIT Product Highlights
  • ● 10Gbps data rate
  • ● Pluggable optics adapter
  • ● Multimode LR support
  • ● Cisco reliability
  • ● Easy installation
Product Features Comparison
Data Rate 10Gbps 10Gbps 100Gbps 40Gbps 10Gbps 10Gbps 10Gbps
Type Pluggable Optics SFP+ QSFP+ QSFP+ SFP+ SFP+ SFP+
Mode Multimode LR LR LR4 LR4 LR LR LR
Vendor Cisco Cisco Arista Juniper HP Extreme Networks Brocade
Connector LC LC LC LC LC LC LC
Distance 10km 10km 10km 10km 10km 10km 10km
DOM Support Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
Cisco RD-T-10G-LR-KIT Product Application Scenarios
  • ● Data Center Interconnects
  • ● High-Speed Network Backbone
  • ● Enterprise Network Upgrades
Optional Add-ons
Model Description
Cisco SFP-10G-SR 10GBase-SR SFP+ Module
Cisco SFP-10G-LRM 10GBase-LRM SFP+ Module
Cisco SFP-10G-ZR 10GBase-ZR SFP+ Module
Get More Information
Характеристики
Application Data Center, Enterprise, ISP
Brand Cisco
Compatibility Cisco Switches and Routers
Compliance RoHS, MSA Compliant
Connector Type LC
Data Rate 10Gbps
DDM (Digital Diagnostic Monitoring) Yes
Dimensions 57.15mm x 13.72mm x 13.72mm
Fiber Type Multimode
Form Factor SFP+
Model RD-T-10G-LR-KIT
MTBF (Mean Time Between Failures) 5,000,000 hours
Operating Temperature Range 0??C to 70??C
Power Consumption 1.0W max
Power Supply 3.3V